MANİSA ÇÖLYAK VE ORGANİK BESLENME DERNEĞİ

&

MUTLU BESLEN KOOPERATİFİ

Doğal, Glütensiz Ürünler, Girişimci Kadınların Gücüyle Buluşuyor!

13 Mart 2016 yılında kurulan Manisa Çölyak ve Organik Beslenme Derneği’nin kuruluş gerekçelerinden en önemlisi, dernek üyelerinin içerisinde kendileri veya aile fertleri çölyaklı olan bireylerin bulunmasıdır. Bu nedenle sorunlara yönelik birinci elden edinilen sorun ve ihtiyaç analizi ile gerçekçi, güçlü ve çözüm odaklı bir anlayışı benimseyerek hem kendi hem de diğer çölyak hastalarının yaşam kalitelerini iyileştirmek, kendilerine etki eden sistemlerde bir farkındalık yaratmak, en temel haklarına ulaşmak konusunda mücadale etmek ve yeni tanı almış olan hastalara rehberlik etmek amacıyla faaliyetlerine başlamıştır.

Çölyaklı çocukların glutensiz hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla Mayıs 2021 de faaliyete geçen Mutlu Beslen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ise, Çölyak hastalarının özellikle de çocukların kaliteli ve ekonomik glutensiz ürünlere ulaşabilmeleri amacıyla kurulan kooperatifin çalışmalarını günden güne geliştirerek sürdürmektedir.

İşbirliği yaptığımız kuruluşlarla birlikte, Glutemay Sanal Market olarak çölyak hastalarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamayı ve yaşam kalitelerini iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Bu doğrultuda Manisa Çölyak ve Organik Beslenme Derneği ile işbirliği yapıyoruz ve Mutlu Beslen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile ortak projeler yürütüyoruz.

Çölyak derneği ile birlikte yaptığımız mutlu çocuklar projesi kapsamında, deprem bölgesindeki 1001 çölyaklı çocuğa glutensiz ürünü ücretsiz gönderdik.

Girişimci ev kadınlarını desteklemeye devam ediyoruz...

GluteMay Sanal Market olarak, Mutlu Beslen Kooperatifi ile girişimci ev kadınlarına desteklemekteyiz.